Неділя, 13.07.2025, 13:22
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги Талалаївської районної ради"

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Як не треба лікувати грип у дітей: радить лікар

НЕБУЛАЙЗЕРИ МОЖУТЬ ПРИЗВЕСТИ ДО ЗБІЛЬШЕННЯ ОБ’ЄМУ СЛИЗУ В ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХАХ

Використання небулайзерів для лікування симптомів грипу можна порівняти із застосуванням мікроскопа для спостерігання за зірками. Тобто це недоцільно та неефективно.

Небулайзери використовують під контролем лікаря при бронхіальній астмі, захворюваннях нижніх дихальних шляхів. Однак при застуді чи грипі їх використовувати недоцільно.

“Небулайзерна, інгаляційна терапія може бути небезпечною для маленьких дітей, бо призводить до збільшення об’єму слизу в дихальних шляхах. Крім того, комбіновані рослинні суміші (евкаліпт, ротокан тощо),  які дуже полюбляють бабусі, можуть спровокувати алергічну реакцію і таким чином утруднити дихання. Корисніше контролювати вологість повітря в кімнаті на рівні 70±10% за допомогою гігрометра», - говорить сімейний лікар Вадим Вус.

 

«СИРОПИ ВІД КАШЛЮ» НЕ МОЖНА ДАВАТИ ДІТЯМ ДО 4 РОКІВ

«Сиропи від кашлю» можуть бути шкідливими для дітей до 4 років, бо як і інгаляції можуть спричинити надлишкове утворення слизу в дихальних шляхах.

“Інколи спостерігаю, що призначення відхаркуючих призводить до посилення нічного кашлю у дітей,” - говорить сімейнй лікар.

КОМБІНОВАНІ ЛІКИ ВІД ЗАСТУДИ МОЖУТЬ СПРИЧИНИТИ ПОТЬМАРЕННЯ СВІДОМОСТІ

Так звані «комбіновані ліки від застуди» полегшують симптоми у дорослих, однак заборонені для дітей молодшого віку.

“Комбіновані препарати комбінують не тільки позитивні, але й побічні ефекти, які важко передбачити. До них можуть відноситись потьмарення свідомості, часте серцебиття, підвищення тиску”, - говорить Вадим Вус.


 

ІМУНОМОДУЛЯТОРАМИ ЛІКУЮТЬ ОНКОЛОГІЧНІ ХВОРОБИ, А НЕ ГРИП

Імуномодуляторами називають препарати, які начебто покращують імунітет у здорових людей чи допомагають одужати пацієнтам з грипом. Насправді ж імуномодулятори (імуностимулятори та імунодепресанти) використовують в усьому світі при серйозних захворюваннях, зокрема онкології чи при трансплантації органів.

“Батькам, які бажають призначення імуномодуляторів, я рекомендую більше вкладатись в профілактику: загартовування, фізкультуру, позитивні емоції. А ефективність іміномодуляторів/стимуляторів при грипі на сьогодні не доведена”, - радить Вадим Вус.

 

АНТИБІОТИКИ НЕ ВПЛИВАЮТЬ НА ВІРУСИ

У половині випадків українці лікуються антибіотиками, коли насправді не потребують їх.

Антибіотики пригнічують або вбивають бактерії. Вони не впливають на віруси. Грип та ГРВІ – це вірусні захворювання. Внаслідок ускладнень грипу може виникнути бактерільна інфекція. Лише в таких випадках лікар призначає антибіотики.

“Часте й несистемне використання антибіотиків призводить до нечутливості бактерій до цих ліків в майбутньому. Тобто коли вам насправді потрібні будуть антибіотики - вони можуть не спрацювати”, - зазначає лікар.


 

ІНТЕРФЕРОНИ, АНТИГІСТАМІНИ, ВІТАМІНИ ТА ФІТОПРЕПАРАТИ

Інтерферони  призначають при визначених вірусних інфекціях (гепатит) або при системних захворюваннях (розсіяний склероз, деякі види ракових хвороб, вітіліго, імунні гемолітичні анемії), а антигістамінні (лоратидин, супрастин тощо) - для пом’якшення симптомів алергії.

На сьогодні відсутні докази ефективності як інтерферонів та протиалергічних препаратів, так і вітамінів та фітопрепаратів, для лікування грипу.

Категорія: Мої статті | Додав: shaleniy2017 (15.03.2018)
Переглядів: 250 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
RSS

Категорії розділу

Мої статті [285]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 12

Друзі сайту

  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz
  • Статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0