Четвер, 17.07.2025, 18:09
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги Талалаївської районної ради"

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Безпечної дози алкоголю не існує.

Як алкоголь впливає на здоров'я: про незворотні наслідки.

Якщо невеликі дози алкоголю допомогають вам розслабитись або, навпаки, сконцентруватись, якщо ви п'єте і не п'янієте або любите поєднання кави з алкоголем - цей текст для вас. Зібрали науково обгрунтовані факти про незворотні наслідки вживання алкоголю на здоров'я.

Алкоголь не рятує від депресії.

Тверезники та алкоголіки мають приблизно однакові шанси розвинути депресію - 70% та 80% відповідно. А люди, що п'ють келих вина щодня, мають найнижчі шанси. Але люди часто не п'ють вимушено: через хронічні хвороби чи брак грошей, тож можуть впасти в депресію не через нестачу етилового спирту в крові, а через свою життєву ситуацію та брак спілкування з друзями в шинку. Важливо розрізняти причини та наслідки.

"Вміти пити" погано.

Якщо ви п'єте, і не п'янієте, значить, ваші ферменти алкогольдегідрогенази вправно руйнують алкоголь. Тим часом людина продовжує пити, бо не відчуває сп'яніння і гадає, що все під контролем. Але спирт в печінці стає оцтовим альдегідом - сполукою також токсичною для організму. І руйнувати його мають уже інші ферменти, які можуть діяти повільно. Краще "не вміти пити", тобто мати малоефективні алкогольдегідрогенази і рано спинятися.

Безпечної дози алкоголю не існує.

Як би ми прагнули пити "помірковано", алкоголь діє на кожну клітину тіла і їй шкодить. Алкоголь збільшує ризик деменції раку підшлункової, стравоходу, печінки, прямої кишки, молочної залози. Люди, які надмірно споживають алкоголь, мають вищі ризики серцево-судинних хвороб, гіпертензії та абдомінального ожиріння. Крім цього, алкоголь погіршує поглинання вітамінів кишківником.

Алкоголь не подовжує життя.

Навпаки. Преса та блоги поширюють міф, начебто кава та алкоголь подовжують життя - довгожителі п'ють і те і те. Але це викривлення та перекручування інформації. Ровесники століття з чаркою та філіжанкою просто мають хороші гени, та, ймовірно, інші бонуси буття.

Не поєднуйте каву та алкоголь.

Це офіційна заборона, крім того, що алкоголь шкідливий. У разі похмілля кава допомогає не усім. З іншого боку, кофеїн допомагає подолати абстинентний синдром, тобто якщо людина пила і раптом вирішила зав'язати. Крім цього, кава істотно знижує ризик раку печінки, особливо в людей, що перехворіли на гепатит С і зловживають алкоголем, але якщо вони вже не п'ють.

Мозок жінок та чоловіків реагує на алкоголь по-різному.

У жінок, що страждають на алкоголізм, в мозкові суттєві збільшені ділянки, що відповідають за задоволення та заохочення поведінки. А в чоловіків навпаки. При цьому алкоголь в чоловіків викликає вдвічі більший викид дофаміну (медіатору, що бере участь в заохоченні), ніж в жінок. Цим пояснюють більшу поширеність алкоголізму серед чоловіків.

Також науковці вважають, що мозок жінок більш вразливий до пошкдження алкоголем.

Алкоголь погіршує здатність міркувати логічно та раціонально.

Часто при цьому активується ризикова сексуальна поведінка, тобто незахищений секс з випадковими партнерами. З іншого боку, падіння тиску через сильну інтоксикацію подекуди робить ерекцію неможливою, а алкоголізм вважають предиктором (точним передвісником) сексуальних негараздів. Пам'ятайте про це.

Алкоголь змінює роботу генів.

Йдеться про гени, що залучені в обмін холестирину, підтримання цілісності судин, нейропластичності, та рецепторів нейромедіаторів.

Ці зміни називаються епігенетичні, тобто поверх генів нанесли мітки, які змінили активність генів. Досить часто епігенетичні зміни тривалі і навіть можуть передаватися наступним поколінням. Алкоголізм призводить до того, що гени запускають різні процеси - мозок гірше контролює поведінку, рівень холестирину та запальний фон в тілі зростають. Часто це поєднується із накопиченням вісцерального жиру - універсального покажчика ранньої смертності, особливо в чоловіків.

Втім, епігенетичні зміни і запалення внаслідок алкоголізму та вісцерального ожиріння можна частково спинити завдяки фізичним навантаженням та відмови від алкоголю.

Навіть якщо всі ці аргументи вас не навернули до шанування води, кави та чаю - ніколи не сідайте за кермо, якщо випили. Будь-яка кількість алкоголю в крові може вплинути на навички водіння та підвищує ризики потрапити в аварію.

Категорія: Мої статті | Додав: shaleniy2017 (29.05.2019)
Переглядів: 221 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
RSS

Категорії розділу

Мої статті [285]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 12

Друзі сайту

  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz
  • Статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0