Понеділок, 29.04.2024, 00:56
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги Талалаївської районної ради"

Каталог файлів

Головна » Файли » Мої файли

«Так! Ми можемо ліквідувати туберкульоз!» – наголошує медична спільнота у Всесвітній день боротьби з туберкульозом
12.03.2024, 16:57

«Так! Ми можемо ліквідувати туберкульоз!» – наголошує медична спільнота у Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

24 березня – День боротьби з туберкульозом. Цей діагноз щороку встановлюють щонайменше 20 тисячам українців. До початку повномасштабної війни кожен регіон України мав інноваційні методи діагностики, короткі й ефективні режими лікування. Люди з закритою формою туберкульозу могли лікуватися амбулаторно і продовжувати наповнене життя без ізоляції і стигматизації. Зараз же, через обстріли, бомбардування та атаки, українські пацієнти в деяких містах залишаються без доступу до обстежень і терапії, водночас окупаційні війська нищать медичну інфраструктуру.

За рівнем захворюваності Чернігівщина займає 16 місце серед інших областей України. Протягом 2023 року на туберкульоз захворіли 432 мешканці нашої області, 70% з яких є бактеріовиділювачами. Серед дитячого населення віком 0-17 років зареєстровано 15 випадків туберкульозу (у 2022 році захворіло 25 дітей). Захворюваність на туберкульоз сільських жителів за минулий рік на 56% перевищує рівень захворюваності містян.

Попри військову агресію рф медичні працівники роблять усе необхідне, щоб кожен пацієнт отримував лікування постійно і міг одужати. 

Наприклад, в Україні активований принцип екстериторіальності – пацієнти з туберкульозом можуть отримати лікування в будь-якому куточку країни, в який вони евакуювалися з небезпечних регіонів, а якщо будь-хто підозрює в себе симптоми туберкульозу – може отримати консультацію в найближчому протитуберкульозному закладі.

Спеціалізована медична допомога людям, які хворіють на туберкульоз, у Чернігівській області надається фахівцями відокремленого структурного підрозділу «Центр фтизіатрії» КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР, у структуру якого входить фтизіатричне відділення з ліжками інтенсивної терапії на 40 ліжок та амбулаторно-поліклінічне відділення/

Для успішного лікування і одужання від даного захворювання вкрай важливо діагностувати туберкульоз якомога раніше.

Найтиповіші прояви туберкульозу такі: 

  • кашель або покашлювання впродовж двох тижнів і більше;
  • підвищена температура тіла – від 37,2 °С;
  • різка втрата ваги;
  • зниження працездатності і загальна втомлюваність;
  • нічна пітливість;
  • виражена задишка;
  • при важких формах – кровохаркання.

У разі, якщо ви маєте подібні ознаки захворювання, зверніться до лікаря-фтизіатра. Направлення для цього не потрібне. 

Варто наголосити, що у дітей імунна система лише формується, тому ще не готова опиратися багатьом інфекційним хворобам. Через це вони є дуже вразливими до зараження туберкульозною паличкою або ж мікобактерією. Немовлята та малюки до двох років мають підвищений ризик розвитку туберкульозного менінгіту і розсіяних (дисемінованих) форм туберкульозу, з якими пов’язаний високий рівень смертності. Захистити малюка від захворювання може вакцина БЦЖ, яку діти отримують в обов’язковому порядку на 3-5 добу життя.

Результати досліджень показали, що діти, яким не робили щеплень, захворюють на туберкульоз у 15 разів частіше, ніж ті, кого своєчасно вакцинували.

Під час війни ризик інфікуватися мікобактерією зростає через стрес, погіршення умов життя та харчування, вимушене перебування у місцях скупчення людей у сховищах та під час евакуації, обмежений доступ до медичної допомоги тощо.

Для успішної боротьби з туберкульозом Україна першою в європейському регіоні оновила національні стандарти з надання медичної допомоги при туберкульозі відповідно до найновіших рекомендацій ВООЗ.

В рамках оновлення в Україні впроваджено інноваційні режими лікування BPaLM/BPaL у межах рутинного використання. Завдяки режиму BPaL тривалість лікування пацієнтів з лікарсько-стійкою формою туберкульозу скорочується майже втричі: 6–9 місяців проти 18–24 місяців Пацієнтам більше не потрібно протягом багатьох місяців отримувати болісні ін’єкції. Окрім того, цей режим надає набагато більше шансів на одужання (до 90% за даними результатів клінічних досліджень).

Тенденція в лікуванні дитячого туберкульозу в області є сімейно-орієнтованою. Дітей госпіталізують тільки у тяжких випадках. Аби форма терапії була для дитини прийнятною, менш травматичною та комфортною, на сьогодні існують дитячі комбіновані форми лікування, тому дитина добре почувається і може жити повноцінним життям.

Закликаємо вас не боятися діагнозу «туберкульоз» і за першої нагоди звертатися по допомогу. Ця хвороба виліковна і Україна має всі можливості (навіть в такі нелегкі часи), щоб допомогти пацієнтам одужати!

Категорія: Мої файли | Додав: shaleniy2017
Переглядів: 12 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
RSS

Категорії розділу

Мої файли [104]

Вхід на сайт

Пошук

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 12

Друзі сайту

  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz
  • Статистика


    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0